Pondělí, 27 května, 2024
KulturaSvatováclavská pouť

Program Svatováclavských slavností 2023: Koller, Křížek nebo YO YO Band

AKTUALIZOVÁNO 21.9.: Národní svatováclavská pouť 2023 se kvapem blíží. Program již je jistý – vystoupí například David Koller, YO YO Band nebo Precedens. Lidová pouťová zábava bude od 28. září na obvyklém místě.

Svatováclavská pouť 2023 se bude konat od 28. září do 30. září na obvyklých místech ve Staré Boleslavi, v Houštce a v Letním kině. Kapitula sv. Kosmy a Damiána obdržela dotaci od Středočeského kraje a připravila doprovodných program.

Například průvod sv. Václava, který vyjde ve 20:00 hodin z Rezidence – Klubu Klíček. Bude si možné zapůjčit kostýmy v Atelieru 6tej smysl. V ambitech Baziliky Nanebevzetí Panny Marie je naplánována výstava o zemských patronech, s důrazem na osobnost knížete svatého Václava, jeho vztah ke Staré Boleslavi a význam pro naši historii i současnost. A také výstava o svatém Janu Nepomuckém, od jehož úmrtí uplynulo 20. března 630 let.

V areálu kostelů sv. Václava a Klimenta bude připraven celodenní program – Svatováclavské tržiště s ukázkami řemesel Spolku pro historii a řemesla DANAR, stánky s upomínkovými předměty, knihami, devocionáliemi (růžence, kropenky, náramky…) a samozřejmě stánky s občerstvením.

Program Svatováclavských slavností 2023 vypadá následovně:

Foto ilustrační z roku 2022

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments