Pátek, 1 března, 2024
KulturaNewsSvatováclavská pouť

Ve Staré Boleslavi probíhají Svatováclavské slavnosti

Svatováclavské slavnosti ve Staré Boleslavi byly v pátek odstartovány. V Houštce se roztočily kolotoče a letním kinem zní dobrá muzika. Oslavy vyvrcholí příští středu.

Každoroční dlouho očekávaná akce začala v pátek poutí, která se jako tradičně koná v lesoparku Houštka a přilehlých ulicích. Nechybí desítky stánku s občerstvením, dobrým pitím, suvenýry, hračky a výrobky všeho druhu. Zábavu si užije opravdu každý, protože kolotoče jsou tu pro odvážné i ty méně odvážné, pomalé i rychlé.

Speciál: Svatováclavská pouť 2022

Svatováclavské slavnosti sebou přinášejí také omezení v dotčených ulicích, jako jsou ulice Průhon, U Starého Labe nebo Lázeňská. někde platí zákaz vjezdu, jinde zase zákaz zastavení. Ve středu bude uzavřeno také centrum Staré Boleslavi.

Zúčastníte se Svatováclavských slavností?

  • Ano (72%, 38 Hlasy)
  • Ne (15%, 8 Hlasy)
  • Ještě nevím (13%, 7 Hlasy)

Počet hlasujících: 53

Nahrávání ... Nahrávání ...

Program národní pouti je vskutku nabitý. V pátek v Letním kině Houštka, kde vystoupili Abraxas, Vítkovo kvarteto a Visací zámek. Několik stovek diváků si koncert nenechalo ujít i přesto, že bylo docela chladno. Zahřát se musely také vystupující hudebníci. Atmosféra však byla pohodová a lidé se dobře bavili.

V sobotu byl program ještě bohatší. Na podiu se vystřídal Space Club, Paradox Unit, Nechráněná dílna. Večer se divákům představil Vilém Čok, jehož vystoupení v publiku sledovalo méně lidí než následující kapelu Mňaga a Žďorp. Ti dokázali rozproudit návštěvníky, kteří oceňovali nejen hudební umění, ale také světelnou show. Lesopark Houštka téměř praskal ve švech a na některé atrakce stáli lidé dokonce frontu. Hudba hrála až do pozdních večerních hodin.

Národní svatováclavská pouť ve Staré Boleslavi

Od úterý 27.9. byl na přibyl také duchovní program. Otevření výstavy v ambitech za účasti představitelů církve a hejtmanky Petra Peckové, v 18:50 přijela relikvie sv. Václava k bazilice a proběhla modlitba za národ. Ve 22. hodin prošel centrem Staré Boleslavi tradiční průvod s relikvií sv. Václava.

Program svatováclavských slavností 28. září ve Staré Boleslavi začal už v 7. hodin ranní modlitbou a mší. Slavnostní poutní mši svatou od 10. hodin celebroval pražský arcibiskup a primas český Jan Graubner. Následovat budou mše v kapli, modlitba za národ a večer koncert Chrámového sboru Václav v bazilice Nanebevzetí Panny Marie.

Další informace na stránce poutního místa.

Program Národní svatováclavské pouti 2022
Přidat na Seznam.cz