Pátek, 19 dubna, 2024
ČelákoviceNewsPříroda a ekologie

Alej Okrašlovacího spolku čelákovického už čítá 100 stromů

Dne 25. března se v dopoledních hodinách sešlo 14 dobrovolníků za účelem rozšíření výsadby Spolkové aleje Okrašlovacího spolku čelákovického.

Alej spolku tvoří ráz krajiny mezi Čelákovicemi a Mochovem při tamní polní cestě, která je v podstatě hranicí katastrálních území zmíněných obcí, již od roku 2015, kdy bylo vysázeno prvních 12 stromů. Postupem času se výsadba rozšířila a nyní čítá na 100 stromů původních odrůd.

Druhová skladba aleje je rozmanitá, v aleji najdeme ovocné stromy – hrušně, jabloně, slivoně, dále zde najdeme duby cery, jeřáby, ořešáky a další. V letošní výsadbě jsme alej rozšířili o 10 stromů: 4 jabloně, 4 slivoně a 2 jeřáby.

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

Okrašlovací spolek čelákovický tímto děkuje svým partnerům, především Nadaci ČEZ za poskytnutí dotace, a členům spolku Pro krajinu Středního Polabí, kteří nám pomohli nejen vysadit stromy, ale pomohli nám i svým technickým zázemím. Na správnost výsadby dohlíželi majitelé pozemku ze Sedlčánek a arborista Frantík.

Nyní nezbývá nic jiného než si přát, aby vysazené stromy prosperovaly a poskytovaly úrodu kolemjdoucím.

Autor: Petr Herman
Foto: Petr Petřík

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments