Pondělí, 27 května, 2024
ČelákoviceKulturaNews

Archeolog a ředitel čelákovického muzea je nominován na Cenu hejtmanky

Jaroslav Špaček, který se letos dožívá významného životního jubilea, byl navržen na Cenu hejtmanky Středočeského kraje. Cena hejtmanky Středočeského kraje je oceněním, které Středočeský kraj každoročně uděluje vybraným osobnostem spjatým s tímto krajem (buď tím, že se ve Středočeském kraji narodily, žijí zde nebo je s krajem spjato jejich působení, život, dílo nebo činnost).

Čestného člena Okrašlovacího spolku čelákovického Jaroslava Špačka můžete do 21. února 2023 podpořit prostřednictvím internetového hlasování v kategorii Cena veřejnosti.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Jaroslav Špaček je dlouholetý muzejní pracovník, ředitel čelákovického muzea, archeolog a historik. Skutečně cílevědomou a letitou prací vybudoval muzeum, ve kterém a v jehož prospěch pracoval více jak půl století. Jako jeho ředitel, vedoucí pobočky anebo jen jako odborný pracovník, v posledních letech neprávem i bez osobního ohodnocení pak celých 41 let. Výrazně se podílel na vzniku a činnosti Občanského fóra ve městě.

Archeologii, historii a muzejnictví Jaroslav Špaček věnoval a stále odborné práci věnuje svůj soukromý čas, tak jak to činívali někteří nadšenci, vlastivědní pracovníci a budovatelé muzeí v 19. a ještě počátkem 20. století.

Zdroj: Okrašlovací spolek čelákovický

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments