Pondělí, 27 května, 2024
KulturaNews

Brandýský historik je nominován na Cenu hejmanky

Historik a průvodce Zámku Brandýs nad Labem Petr Enc bojuje o hlasy veřejnosti v anketě Ceny hejtmanky 2022. Hlasování běží do února.

Cena hejtmanky Středočeského kraje je oceněním, které Středočeský kraj každoročně uděluje vybraným osobnostem spjatým s tímto krajem. Nominovaných je v tomto roce 70. Hlasovat je možné do 21. února na tomto odkazu.

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

Níže sdílíme popis osobnosti Petra Ence, jak je uveden na hlasovacím formuláři:

„Panu Petru Encovi se historie stala životním posláním. Neúnavně a urputně pátrá po pamětnících, zaznamenává jejich vzpomínky, literárně je zpracovává, veden snahou o zachování těchto vzpomínek, které mizí, pro budoucí generace, pro nás všechny.

Nedílnou součástí jeho života je péče o válečné hroby, všech vojáků a armád, bez rozdílu, protože ve smrti jsou si všechny oběti války rovny.  K aktivitám Petra Ence patří i činnost charitativní, podporuje činnost sester vincentek ve Staré Boleslavi a zdejší charitní dům.“

Zdroj: Středočeský kraj

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments