Čtvrtek, 30 května, 2024
NewsZprávy

Vinoř vyvěsila na úřadě vlajku NATO v reakci na prezidentskou kampaň

Městská část Praha – Vinoř vyvěsila na budově úřadu vlajku NATO. Reagovala tak dle slov starosty Michala Biskupa (Piráti) na slova prezidentského kandidáta Andreje Babiše.

„Došlo opakovaně z úst jednoho prezidentského kandidáta, bývalého premiéra naší země a předsedy nejsilnější parlamentní strany k zásadnímu zpochybnění našich závazků vůči koaličním partnerům. Ani vyhrocená volební kampaň nemůže ospravedlnit takový nihilismus a poškození mezinárodní důvěry v naši zemi,“ napsal v úterý odpoledne starosta Biskup.

Městská část se proto rozhodla na jeden den vyvěsit vlajku NATO. Odsouhlasila to rada městské části s tím, že má jít o symbol a deklaraci, že Česká republika ctí právo a své smluvní závazky.

Městská část také připomněla, že Česká republika vstoupila do NATO v roce 1999. Hlavním posláním aliance je ochrana svobody a bezpečnosti všech jeho členů politickými i vojenskými prostředky v souladu se zásadami Charty OSN.

Babiš v neděli v České televizi řekl, že by při napadení Polska či Pobaltských států nevyslal české vojáky na pomoc, protože chce mír. Na Twitteru se pak opravil s tím, že by smlouvu dodržel.

Foto: Městská část Praha – Vinoř

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments