Čtvrtek, 18 července, 2024
NewsZprávy

V Brandýse padl v sobotu teplotní rekord

Sobotní tropické počasí přineslo rekord na meteostanici v Brandýse nad Labem. Teploměr ukázal 39 stupňů Celsia. Zastupitelé obce Lhota například vyrazili v tropickém počasí do ulic, aby zkontrolovali parkování v obci, protože na Jezero Lhota proudily stovky lidí.

„Několik zastupitelů se dnes v ulicích kolem jezera aktivně pohybuje. Policie byla na místě po poledni. Dále jsme vyzvali společnost Jezero Lhota, aby na zítra (a do budoucna na tyto nejnáročnější dny) zajistili brigádníky na vjezdy do obce, kteří by auta přesměrovávali na parkoviště. To jsou aktuální krátkodobé kroky,“ uvedl místostarosta obce Ondřej Kolínský.

Minulý víkend samozvaný strážce pořádku lepil na špatně parkující auta v obci Lhota letáky s textem. Čtěte zde.

Jezero Lhota dnes praskalo ve švech. Problémy jsou také s dopravou a to nejen v okolí Lhoty, ale také ve Staré Boleslavi a na dálnici D10. Tam se kolem 14:00 srazilo šest aut. Další nehoda se stala v Boleslavi u nového kruhového objezdu, kde v 16:10 bourala dvě auta. Nikdo podle dostupných zpráv nebyl zraněn.

Máte rádi teplé počasí?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podle serveru Inpočasí byla na Lhotě v 15:29 naměřena teplota 39 °C, pocitově dokonce 43 °C. V Brandýse nad Labem na meteostanici ve Výletní ulicí padl rekord. V 15:29 tam bylo naměřeno 39 °C, dosavadní rekord z 19.6.2022 byl 38,6 °C.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments