Středa, 17 dubna, 2024
NewsPříroda a ekologie

Sekáči trávy poškodili stromy v aleji do Popovic i na Zahradním městě

Několik poškozených stromů v aleji směrem z Brandýsa nad Labem do Popovic napočítal čtenář, který nám zaslal fotografie. Další poškozený strom sekáním trávy byl na Zahradním městě. Město pracovníky opětovně proškolilo. Stromy ve velkém vedru také usychají.

Tráva byla posekána v rozsáhlém pásu zeleně, kde jsou keře a vzrostlé stromy mezi poli. Jsou tam také nově vysazené stromy, které ale mají naštěstí ještě ochranu proti okusu.

„Podél cesty je několik desítek mírně vzrostlých stromů, které už kolem sebe nemají žádnou ochranu. Přikládám několik fotek stromků, jež jsou s každou další jednotlivou údržbou trávníku odsuzovány k likvidaci. Dříve jsem, a teď se jim za svůj omyl omlouvám, podezříval místní zajíce. Je více než zřejmé, že tato firma svou údržbu neprovádí poprvé,“ řekl Aktuálně z Brandýska Alexandr Karasz.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Naše redakce se byla na místě podívat a napočítala až 8 poškozených stromů. Nově vysazené stromy zase trpí suchem a usychají. Takových je v alej mnohem víc, asi kolem 18. Město slíbilo jejich brzké zalití. Další nejméně jeden poškozený strom po sekání trávy byl také na Zahradním městě v místním malém parčíku. Sekání tam odnesla několik let stará borovice.

Stromy mají poškozenou kůru, do stromu se nyní může dostat infekce nebo houbové patogeny. Stromy samozřejmě poškozenou část časem zalijí novou kůrou, ale během té doby jsou vystaveny zvýšenému stresu. Negativně na ně působí také nynější vedro a sucho.

Naše redakce se zeptala radnice, kdo je za to zodpovědný. Radní pro životní prostředí Pavel Veselý (ODS) uvedl, že místo sekaly technické služby města. Podle něj mají instrukce, že nemají sekat trávu přímo u stromu, kde ji mají nechat delší. Radní jim opět připomene požadavky na sekání a mozaikovitou seč. Místostarosta města Patrick Zandl (Piráti) doplnil, že stromy budou ošetřeny dendrologem.

Přidat na Seznam.cz
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments