Úterý, 25 června, 2024
NewsSpolečnost

Víme o vás, vzkázalo město bordelářům, kteří hromadí odpad u popelnic

Víme o vás, takový vzkaz vyslalo město nepořádným lidem, kteří nechávají své odpadky vedle poloprázdných popelnic. Připomnělo zároveň, jak třídit odpad.

Město se tento týden vydalo na kontrolu okolí podzemních popelnic na Vrábí v ulici Seifertova, kde i naše redakce o minulém víkendu vyfotografovala značný nepořádek.

„Včera jsme se s TSBB vydali do ulice Seifertova, kde to byl opět „ekl.“ Kontejnery víceméně prázdné, odpad všude na zemi, včetně směsného, který na toto stanoviště vůbec nepatří. A na krabicích dokonce štítky s adresátem… víme o vás,“ vzkázalo město na svém Facebooku.

Město se rozhodlo, že na podobných místech bude dělat přepadovky a sbírat důkazy o tom, kdo tam odpad vyložil. Naopak těm, kteří odpad třídí a ukládají tam, kde mají, město poděkovalo. Místostarosta města Patrick Zandl (Piráti) v neděli uvedl, že město plánuje do několika míst kamery a úředníci se také chystají pokutovat. „Rozebrali jsme odpad, vytahali snímky z kamer a nahromadili desítku původců odpadu, s nimiž teď budeme řešit informaci o tom, že pokuta pro fyzické osoby je v takovém případě až 50 000 Kč,“ konstatoval Zandl. Extra úklid těchto místo stojí podle něj 5-10 tisíc korun, což může ročně dělat až milion korun.

Pakliže by někdo nevěděl, kam s odpadem, připravila radnice podrobný návod.

Foto: Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments