Úterý, 18 června, 2024
ČelákoviceDopravaNews

V Čelákovicích byl zprovozněn P+R parkovací dům

P+R parkovací dům v Čelákovicích se otevřel 1. listopadu a prozatím se v něm bude parkovat zdarma. Stavba stála bez mála 102 milionů korun. V Čelákovicích také fungují zóny parkovacího stání.

„Od středy 1. listopadu se pro veřejnost otevře Parkovací dům. Do 31. 12. 2023 v něm můžete parkovat zdarma. Listopad a prosinec je realizován ve zkušebním režimu,“ oznámil starosta Čelákovic Josef Pátek (ODS). Podle něj vyšel parkovací dům na 83 636 011,29 Kč bez DPH čili 101 199 573,66 Kč vč. DPH.

Stavba parkovacího domu v Čelákovicích začala loni a v třípatrovém domě je parkování pro 97 aut, dva pro elektromobily a pět pro imobilní občany. Postaven byl mezi vlakovým nádražím a cyklověží.

Zakázku získala společnost Trigema Building. Devadesát procent nákladů zaplatí městu dotace z EU. Cena parkování v P+R parkovacím domě v Čelákovicích je 20 korun na den, přes noc vyjde na 100 Kč. Funguje také web www.parkovani.celakovice.cz.

Parkovací zóny v Čelákovicích

V Čelákovicích jsou také parkovací zóny rozdělené na dvě oblasti. V modré je parkování vyhrazeno jen pro rezidenty. V zelené lze zaparkovat za 5 Kč na prvních 30 minut, každá další započatá hodina 20 Kč. Zpoplatnění funguje Po-Pá 9:00-16:00, So 9:00-12:00.

Během stavby byl upraven také přednádražní prostor, přibyla stání K+R naproti nádraží nebo byl obnoven také křížek u nádraží. Lidé se do parkovacího domu v Čelákovicích mohli podívat již v rámci dne otevřených dveří.

  • Parkovací dům v Čelákovicích
  • Parkovací dům v Čelákovicích
  • Nádraží v Čelákovicích
  • Biketower v Čelákovicích
  • P+R parkovací dům v Čelákovicích
Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments