Čtvrtek, 30 listopadu, 2023
DopravaNews

Kraj má vykoupeny pozemky na část obchvatu Brandýsa. Platné je i stavební povolení

Silničáři Středočeského kraje jsou o kus blíže začátku stavby obchvatu Brandýsa nad Labem. Na jeho část už jsou vykoupeny pozemky. Silničáři také mají alokovány peníze na přeložky silnic II/610 a II/244.

Obchvat Brandýsa nad Labem nebo-li také přeložka silnice II/101 je rozdělen do dvou etap. První etapa je od nového kruhového objezdu na obchvatu městyse Zápy k Pražské silnici. Druhá etapa směřuje od Pražské kolem Hrušovického rybníka a Aleje prvňáčků směrem na sídliště.

„Na akci „II/101 Brandýs nad Labem obchvat I. etapa, II. část“ jsou již pozemky vykoupeny a máme vydané pravomocné stavební povolení. Další, navazující částí obchvatu, je „II/101 Brandýs nad Labem obchvat II. etapa“, u této etapy již byla zahájena činnost pro majetkoprávní vypořádání, byly vyhotoveny geometrické plány a probíhá příprava o jejich zápis na katastru, vykoupené pozemky u této etapy tedy v současné době nemáme,“ řekla serveru Aktuálně z Brandýska mluvčí Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje Petra Kučerová.

Obec Dřevčice ovšem požaduje, aby obě etapy byly realizovány současně, podmínka je zakotvena v územním rozhodnutí stavby a ve stavebním povolení.

Obchvat Brandýsa II. etapu je nutné podle silničářů také realizovat dříve nebo současně s přeložkou silnice II/610, která bude spojovat obchvat s Pražským okruhem u Přezletic.

Souhlasíte se stavbou obchvatu Brandýsa nad Labem?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

„U této akce ŘSD zajišťuje předběžný geotechnický průzkum, dále je možné zahájit projekční práce až po vydání závěrů zjišťovacího řízení EIA. My jsme v tomto směru připraveni a má již vybraného dodavatele projektové dokumentace pro sloučené povolení,“ konstatovala Kučerová.

Silničáři zároveň informovali, že jejich řediteli Aleši Čermákovi se podařilo se zástupci Státního fondu dopravní infrastruktury získat 1,5 miliardy korun na zmíněnou přeložku II/610 a také na přeložku II/244, která povede od Pražského okruhu kolem obcí Veleň, Sluhy až k Mratínu, kde se napojí právě na silnici 244.

Publikace o Pražském okruhu k nahlédnutí.

Pražský okruh u Podolanky. Zdroj ŘSD
Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments