Čtvrtek, 18 dubna, 2024
TopZprávy

Kraj jednal s majiteli kvůli obchvatu Brandýsa. Pomoci může i vyvlastnění pozemků

Krajský úřad svolal na přelomu měsíce jednání o obchvatu Brandýsa nad Labem. Účastnila se ho projekční firma a vlastníci pozemků, na kterých má silnice stát. Mimo jiné bude lemovat Alej prvňáčků a Hrušovský rybník.

O jednání o nové silnici informoval v příspěvku místostarosta města Patrick Zandl (Piráti) s tím, že k projednání nabídky přišlo asi 50 lidí. Jednání bylo v prostorách úřadu a přišel se podívat také starosta Robert Pecha (Vy Jste Město) a úředníci.

„Firma Pontex měla připravenou suchou obchodně-právní presentaci, jenže lidé se chtěli dozvědět něco o širším záměru obchvatu, proč a nač a proč ne jinudy a jak probíhalo schvalování. Nejprve dostali informaci o tom, že už je platné územní rozhodnutí a je vymalováno,“ konstatoval Zandl.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Slovo si pak vzal starosta, který lidem vysvětlil, kudy povede trasa. Šéf stavebního úřadu pak vysvětlil procesní náležitosti.

„Pokud vše půjde dobře, mohl by se brandýský obchvat začít stavět už za rok, s tím by mohla pomoci i legislativa podporující vyvlastnění pozemků liniových staveb ve veřejném zájmu,“ podotkl místostarosta.

Obchvat Brandýsa nad Labem na silnici II/101 povede od sídliště kolem Aleje prvňáčků, dále se bude stáčet nad Hrušovským rybníkem směrem k Pražské ulici. Z dřívějšího vyjádření vyplývá, že silnice II/101 bude mít délku 2,4 km. Bude upravena i stávající silnice II/101 v délce 835 metrů. Součástí stavby je i napojení stávajících komunikací, stavba přeložky silnice III/0101, úprava polních cest, stavba šesti protihlukových stěn a tří mostních objektů o celkové délce přes 300 metrů.

V polích u Hrušovského rybníka vznikne také křižovatka, protože tam vést také přeložka silnice 610. Ta bude pokračovat kolem Popovic, za Lomem Marešovka kolem modelářského letiště až k Přezleticím, u nichž se napojí na Pražský okruh.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments