Pondělí, 27 května, 2024
ČelákoviceDopravaNews

V Čelákovicích již roste P+R parkovací dům

P+R parkovací dům v Čelákovicích už roste do výšky. Otevřen by měl být v druhé polovině tohoto roku. Náklady na stavby byly vyčísleny na skoro 74 milionů korun.

Stavba parkovacího domu v Čelákovicích začala loni a v třípatrovém domě bude parkování pro 97 aut, dva pro elektromobily a pět pro imobilní občany. Staví se mezi nádražím a cyklověží.

Podle dřívějších informací byly náklady vyčísleny na 73,5 milionu korun, stavba zahrnuje také rekonstrukci přednádražního prostoru v Masarykově ulici. Zakázku získala společnost Trigema Building. Devadesát procent nákladů má zaplatit městu dotace z EU.

Cena parkování se bude pohybovat kolem 20 korun na den, přes noc vyjde na 50 Kč.

Loni začala také modernizace železnice mezi Mstěticemi a Čelákovicemi. Jedná se o poslední dosud neopravený úsek velmi vytížené příměstské trati z Prahy do Lysé nad Labem za 2,1 miliardy korun.

Před rokem byl otevřen parkovací dům v Brandýse nad Labem, který je kritizován odpůrci i tehdejší opozicí. Součástí parkovacího domu, který se skládá z přízemí a dvou pater, jsou uzamykatelné boxy nebo posezení s lavičkami a stoly. Šest míst je určeno pro nabíjení elektromobilů. Stavba stála 140,3 milionu korun, město na stavbu získalo dotaci z EU ve výši 100 milionů korun. 

Vizualizace: Město Čelákovice, Laboro atelier

Přidat na Seznam.cz