Pondělí, 15 července, 2024
DopravaNews

P+R parkovací dům vydělal za měsíc několik tisíc

Několik tisíc korun vydělalo město na parkovaní v novém P+R parkovacím domě u nádraží. Vyhodnocení obsazenosti radnice provede po třech měsících.

 „Za první měsíc provozu bylo vybráno 3500 korun, což je za asi 20 dnů provozu domu,“ řekl ve čtvrtek na zasedání zastupitelstvu místostarosta Hynek Homolka. Za vydané karty bylo inkasováno čtyři až pět tisíc korun.

„Po třech měsících bude vyhodnocena ekonomika parkovacího domu. Případně stanovíme nové cenové kalkulace. Starostové okolních měst mi řekl, že se lidé až po půl roce naučili do parkovacího domu jezdit,“ doplnil starosta města Vlastimil Picek.

Starosta a hejtmanka otevřeli nový P+R parkovací dům

Na parkování v celém městě bylo za tento rok vybráno 318 tisíc korun. Za celý loňský rok, který byl částečně omezený, se vybralo 1,9 milionu korun.

Parkovací dům byl otevřen na začátku února. Součástí parkovacího domu, který se skládá z přízemí a dvou pater, jsou uzamykatelné boxy nebo posezení s lavičkami a stoly. Šest míst je určeno pro nabíjení elektromobilů. Město za stání inkasuje 45 korun, měsíční stání vyjde na 1210 korun. Stavba stála 140,3 milionu korun, město na stavbu získalo dotaci z EU ve výši 100 milionů korun. 

Přidat na Seznam.cz