Čtvrtek, 18 července, 2024
DopravaTop

Uzavřená Stará Boleslav. Začaly měsíce rekonstrukcí

AKTUALIZOVÁNO: Od března 2023 čekají obyvatele Staré Boleslavi významná dopravní omezení. Uzavře se část Mariánského náměstí a následně se uzavře silnice II/610 u Staroboleslavské brány. Nebude možné projet mezi Starou Boleslaví a Brandýsem nad Labem. Objízdná trasa povede přes dálnici D10. V polovině března se však etapy oprav změnily kvůli archeologickému výzkumu.

První etapa rekonstrukce kanalizace ve Staré Boleslavi začala 1. března na Mariánském náměstí před čp. 5 čili u spojnice ulic Boleslavská a Mělnická. Je uzavřen také chodník u Labína. Před městským úřadem pak je umožněn obousměrný provoz, ale především pro rezidenty a návštěvníky úřadu. Pokud pojedete ulicí Mělnická budete muset odbočit do ul. Třebízského a U Staré Kovárny.

Mnohem komplikovanější však měla být druhá etapa opravy od 1. dubna. Uzavřena měla být silnice II/610 mezi Starou Boleslaví a Brandýsem nad Labem a mezi souměstím tudíž nemělo být možné projet. Dne 14. března však radnice oznámila, že kvůli archeologickému výzkumu se uzavírka ruší. Od poloviny května se bude jezdit kolem Staroboleslavské brány jedním pruhem na semafor. Silnice mezi souměstím by se měla uzavřít až od 1. července. Rekonstruovat se bude kanalizace v silnici přímo u Staroboleslavské brány naproti ul. Šarachova. Více o změně píšeme zde.

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

Objízdná trase kvůli uzavření II/610 povede přes dálnici D10. Odkloněny budou také autobusy MHD. Zastávka Mosty se přesune až k plavební komoře.

V třetí etapě od 1. dubna do 31. května bude uzavřena část ulice Šarachova až k prostoru bývalé vrátnice Kovopodniku. Část ulice Šarochova bude obousměrná. Stavební práce se v 2. a 3. etapě budou prolínat. Nejtěžší bude dle města pokládka dlažby dle instrukcí památkové péče.

1. etapa rekonstrukce
Původní 2. etapa rekonstrukce

Foto: bezpecnebrandysko.cz

Přidat na Seznam.cz
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments