Čtvrtek, 30 listopadu, 2023
DopravaNews

Fotogalerie: Demolice mostu na dálnici D10 v Zápech

Několik těžkých strojů v noci na neděli zdemolovalo most na dálnici D10 v Zápech. Demolice trvala celou noc, provoz na silnici bude omezen ještě po téměř celou neděli. Stavba nového mostu bude trvat osm měsíců, do té doby nebudou moct lidé používat oblíbenou cestu do městyse Zápy.

Přípravné práce na dálnici začaly již v sobotu odpoledne. Dálnice D10 byla uzavřena v 19:00, aby se několik speciálních strojů včetně sbíječek mohlo pustit do práce. Stroje byly po obou stranách mostu, který spojoval městys Zápy s Brandýsem nad Labem a Dřevčicemi. Další stroje byly nahoře na okrajích mostu na silnici III/01011, na kterou je však běžným řidičům zakázán vjezd.

Na odvoz sutin již byly připraveny nákladní auta, která už během demolice začala odvážet kovovou konstrukci. Práce v mínus třech stupních šla rychle a pro stavbaře bylo připraveno také zázemí. Pracovníci se shodli, že práce šla již první části noci podle plánu. Odstraňování mostu a sutin bylo hotové v neděli ráno. Dálnice se následně rozjela levým jízdním pruhem.

Demolice a následná výstavba nového mostu bude stát asi 42 milionů korun a práce jsou naplánovány na osm měsíců čili přibližně do července 2023. Samotná demolice stojí 7 milionů korun.

Most byl podle stránky věnující se dálnici D10 postaven v toce 1982 z nosníků KA-73, místo něj má vyrůst konstrukce v podobě spřažené železobetonové desky s ocelovými nosníky.

Obchvat Staré Boleslavi letos otevřen nebude

Přidat na Seznam.cz