Čtvrtek, 18 července, 2024
DopravaNews

Rok plný oprav. Uzavře se Pražská, Boleslavská i spojení mezi souměstím

Mnoho ulic v Brandýse-Boleslavi čeká v tomto roce rekonstrukce. Mimo jiné se stavbaři vrhnou na Boleslavskou a Pražskou ulici. Uzavře se také spojení mezi souměstím kvůli opravě kanalizace u Staroboleslavské brány.

Informace o plánovaných rekonstrukcích i opravách po zimě zazněly na pondělí zastupitelstvu města z úst starosty Roberta Pechy. Podle něj v ulici Okružní projektant momentálně pracuje na projektové dokumentaci a počítá se i se světelnou křižovatkou Boleslavská Okružní.

„Plán je takový, že by v červnu měly začít práce na komunikaci. Chtěli bychom, aby do září byla komunikace otevřena. Snažíme se tlačit kraj, aby to tak bylo,“ řekl Pecha. Po ukončení rekonstrukce Okružní ulice se má spustit oprava Komenského ulice, přibližně v září nebo říjnu 2023 a trvat bude asi rok.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Podle něj se bude po zimě opravovat ulice Boleslavská od kruhového objezdu až po křižovatku u Gregora. Dále se dle bude letos opravovat Pražská ulice od kruhového objezdu až po konec města.

Plánovaná je oprava Kralovické ulice. Na tři až čtyři týdny se podle Pechy od 1. dubna uzavře také silnice kolem Staroboleslavské brány, kde se musí opravit kanalizace. Ta prochází přímo v nejužším místě a kanál je přímo v silnici. Objízdná trasa povede přes dálnici D10, jiné řešení dle něj není možné.

Projektuje se také oprava Brázdimské ulice, a to jak zdejší parkování, tak chodníky. Zahrnuta v tom bude také ulice U Nemocnice. Město plánuje také úpravu křižovatky Ivana Olbrachta a Komenského náměstí, kde by měla vzniknout světelná křižovatka ve tvaru T. Kdy to bude, není jasné.

Most před dálnici D10 u kasárna se podle Pechy bude rekonstruovat v příštím nebo přespříštím roce. Most na Vestecké letos, lávka přes D10 nejspíše příští rok, zřejmě ke konci roku.

Starosta v diskuzi s občany také uvedl, že strážníci městské policie se budou nyní zaměřovat nejen na parkování na chodníku, ale také v zeleni, což je také přestupek.

Jeden z občanů se v diskuzi také zeptal, zda nelze v části ulice Mělnické zvýšit rychlost na 70 km/h. Starosta však odvětil, že v úseku není chodník a lidé chodí po silnici včetně dětí do školy. Dotazující muž s ním ovšem nesouhlasil.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments