Úterý, 18 června, 2024
NewsSpolečnost

Stavba školy v Přezleticích je u konce. Hledá se ředitel

Stavba svazkové školy v Přezleticích se po mnoha letech blíží do finále. Budova se již tyčí na okraji obce a jsou prováděny řemeslné práce. Škola by se měla otevřít v září 2023.

Svazkovou školu Panská pole staví obce Přezletice, Jenštejn a Podolanka a pojme 540 žaků. „Stavba školy postupně spěje do finále. Probíhají instalace akustických obkladů v interiéru, dokončování fasád a oken. Hotové jsou pochozí betony ve dvoře a před školou,“ uvedla místostarosta Přezletic a předseda svazku Jan Macourek.

Podle něj probíhají také elektroinstalační a vodoinstalační práce. Kolaudace má být za tři měsíce, což znamená v dubnu.

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

Svazek obcí již vypsal výběrové řízení na ředitele školy, který by měl do funkce nastoupit od 1. dubna. Hledají také správce budovy, jehož úkolem bude péče o IT systémy, a také uklízečky.

Stavba školy podle dřívějších informací měla vyjít na 470 milionů korun, z čehož byla dotace ministerstva 302 milionů, dotace OPŽP 50 milionů a kraje 10 milionů korun. Následně se rozpočet zvýšil o 100 milionů korun. Stavět se začalo 30. června 2021. V roce 2020 vedení svazku předpokládalo otevření v září 2022.

Foto: Obec Přezletice

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments