Úterý, 18 června, 2024
KulturaNews

Hrad Jenštejn má novou kastelánku

Hrad Jenštejn vstoupil do nového roku s novou kastelánkou, kterou se stala Alena Krčálová. Hrad velmi dobře zná ze svého dřívějšího působení.

Ke konci roku 2022 skončil ve funkci dosavadní kastelán hradu Zdeněk Šimerka, který tam působil od roku 2017. Dle vyjádření na profilu hradu Jenštejn došlo za jeho působení k dokončení opravy hradní věže, zpřístupnění expozice o přírodním léčiteli Janu Mikoláškovi či instalaci nového modelu hradu připomínající jeho stav v době nejvyššího rozkvětu hradního areálu z doby ke konci 14. století.

Nová kastelánka Alena Krčálová má bohaté zkušenosti z cestovního ruchu i znalost historie. „Díky její dosavadní práci na hradě v Jenštejně na pozici průvodkyně a pokladní bude jistě nadále hradní komplex v této stejnojmenné obci na severu Prahy vzkvétat,“ stojí v prohlášení hradu.

„Přeji kolegyni Aleně hodně štěstí a sil k naplnění jejích plánů, protože jak jsem ji mohl dosud poznat, využije nyní určitě svůj volný čas i pro správu hradu a přípravu akcí pro návštěvníky,“ uvedl Šimerka.

Hrad Jenštejn je momentálně zavřený. Sezóna tam začíná v dubnu, kdy bude otevřeno o víkendech. V letních měsících pak od středy do neděle.

Přidat na Seznam.cz