Sobota, 20 dubna, 2024
ČelákoviceDopravaTop

Stavba obchvatu Čelákovic může začít. Město má povolení

Město Čelákovice má od čtvrtka pravomocné stavební povolení na stavbu obchvatu na silnici II/245. Stavbaři se vrhnou do práce ještě letos.

„Na dnešní den jsem se velmi těšil. Čelákovický obchvat začíná být realitou a ještě letos se zahájí stavba přemostění železniční trati na trase a komplet hotový by měl být v roce 2024,“ uvedl starosta Čelákovic Josef Pátek.

Podle něj město na obchvat čekalo 80 let a posledních deset bylo nutné vyřídit mnoho administrativních požadavků a úkolů včetně vlastnických vyrovnání. Město investovalo do výkupu pozemků přes 10 milionu korun, další peníze investoval kraj.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Obchvat Čelákovic je již hotov od Lázní Toušeň po Záluží a je veden po ulici Toušeňská. Obchvat mezi stávající II/245 do centra a II/245 do Mochova má za úkol odvést tranzitní dopravu z centra města. Měřit bude 1,9 kilometru.

Součástí stavby by mělo být přemostění tratí ČD jižně od stanice Čelákovice a nutné přeložky inženýrských sítí, úprava odvodňovacích zařízení a zeleně. Náklady byly před několika lety vyčísleny na 200 milionů korun. Obchvat podle starosty odlehčí zejména ulicím Masarykova, U Podjezdu a Mochovská, které dnes dusí tranzitní doprava.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments