Čtvrtek, 18 července, 2024
DopravaNews

Stará Boleslav je průjezdná bez omezení

AKTUALIZOVÁNO 20.9.: Silnice II/610 mezi Brandýsem nad Labem a Starou Boleslaví u Staroboleslavské brány je od středy průjezdná bez omezení. Na Svatováclavské slavnosti tak je vše připraveno.

Redakci na průjezdnou Starou Boleslav upozornili ve středu dopoledne z místního podniku Rosaly Beauty Salon.

Starosta města Robert Pecha (Vy Jste Město) dříve uvedl: „Od 18.9. (odpoledne) bude obnoven provoz přes Mariánské náměstí ve Staré Boleslavi. Do 22.9. bude provoz řízen semafory a poté bude již bez omezení. Autobusová doprava bude přes náměstí projíždět od 19.9.,“ uvedl Pecha.

Jízdní řády platné od 19. září jsou k dispozici zde.

Doprava jezdila od poloviny května Starou Boleslaví na semafor. Rekonstrukce od 1. července pokračovala úplným uzavřením silnice číslo 610. Objízdná trasa vedla po dálnici D10.

Lidé si často stěžovali na dlouhé kolony a nehody na dálnici. Například v úterý starosta na Facebooku napsal, že v kritickém stavu na dálnici D10 lze jet Alejí olympioniků. „Projet lze pouze z Brandýsa na Boleslav a pouze po dobu, kdy je na místě zákazové značky Městská policie, která projetí na základě rozhodnutí strážníka umožňuje,“ vzkázal Pecha.

Rekonstrukce ovšem ještě pokračuje. „Poté už bude oprava probíhat pouze v ulici Šarochova před bývalým Kovopodnikem. Část Šarochovy ulice bude obousměrná a v užších částech bude zákaz zastavení,“ uvedlo již před časem město.

Práce zpozdil archeologický výzkum. Ukázalo se, že trasa kanalizace povede zatím neprozkoumaným terénem. Od 1. března probíhala první etapa rekonstrukce kanalizace na Mariánském náměstí před čp. 5 čili u spojnice ulic Boleslavská a Mělnická. Byl uzavřen také chodník u Labína.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments