Sobota, 20 dubna, 2024
NewsZprávy

Škola v Přezleticích byla zkolaudována. Otevře v září

Svazková škola Panská pole byla oficiálně zkolaudována a je připraveno slavnostní otevření na začátek září. Po osmi letech tak uleví přetíženému školství v okrese.

„Naše svazková základní škola je zkolaudována. Mnohokrát děkuji za spolupráci všem, kteří se angažovali. Trvalo to osm let, ale máme jí,“ napsal místostarosta Přezletic a předseda svazku Jan Macourek.

Budova se tyčí na okraji obce a bude otevřena 4. září 2023. Slavnostního otevření se zúčastní pozvaní hosté, bude bohatý program i občerstvení. Zahraje cimbálová muzika nebo kapela Pískomil se vrací.

Svazkovou školu Panská pole postavily obce Přezletice, Jenštejn a Podolanka a pojme 540 žaků. Ředitelkou školy se stala bývalá starostka Podolanky Monika Dragounová.

Stavba školy podle dřívějších informací měla vyjít na 470 milionů korun, z čehož byla dotace ministerstva 302 milionů, dotace OPŽP 50 milionů a kraje 10 milionů korun. Následně se rozpočet zvýšil o 100 milionů korun. Stavět se začalo 30. června 2021. V roce 2020 vedení svazku předpokládalo otevření v září 2022.

Foto: Obec Přezletice

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments