Úterý, 18 června, 2024
NewsSpolečnost

Radnice plánuje setkání s občany kvůli Slunečním lázním v Houštce

Vedení města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav na závěr loňského roku požádalo občany, aby jim zaslali upomínkové předměty ke Slunečním lázním v Houštce. Plánuje se také setkání.

„Vedení našeho města připravuje podklady pro to, abychom se mohli kvalifikovaně rozhodnout, co dále se Slunečními lázněmi a domem Kim Ir Sena. Žádné takové rozhodnutí se nemůže obejít bez vás,“ oznámil místostarosta města Jan Chleboun (ODS).

Rozhodnutí o budoucnosti Slunečních lázní však bude předcházet demolice, jak zmínil v našem rozhovoru starosta města Robert Pecha (Vy Jste Město). Na dotaz serveru to nyní opět potvrdil.

Ohledně stavby Slunečních lázní vycházím ze stavu konstrukcí, které jsou nyní v tak špatném technickém stavu, že jejich záchrana je prakticky nemožná. Ať se tedy bude se stavbou dít cokoli, všechny varianty předchází demolice původních konstrukcí,“ konstatoval Pecha.

Pořádáte zajímavou akci, nebo máte report z proběhlé události? Dejte nám vědět, rádi ho zveřejníme.

Radnice na jaro chystá setkání s občany přímo ve Slunečních lázní, aby si je mohli prohlédnout a seznámit se s jejich stavem. Na budovu Kim-Ir-Sena byl zadán statický posudek.

Diskuze má být nad budoucím směřováním nyní velmi neutěšeného stavu centra lesoparku Houštka. Tedy i nad budoucností (náhradou) Slunečních lázní a budovy Kim-Ir-Sena. Jsem přesvědčen, že většina obyvatel bude souhlasit s tím, že současný stav je neudržitelný a v mnoha ohledech nebezpečný a je s ním třeba neprodleně něco dělat,“ uvedl starosta Pecha.

Město zároveň vyzvalo občany, aby zapůjčili historické předměty, jako fotografie a různé upomínky, které se týkají Slunečních lázní a budovy Kim Ir Sena. „Rádi bychom setkání doprovodili důstojnou vzpomínkou na tuto srdeční oblast našeho města. Kontaktovat mě můžete na emailu: jan.chleboun@brandysko.cz,“ dodal místostarosta Chleboun.

Přidat na Seznam.cz