Úterý, 18 června, 2024
NewsZprávy

Pro školství nic neudělali, postěžoval si starosta. Není to pravda, reagoval Picek

Velkým tématem v souměstí Brandýs-Boleslav je školství. Starosta Roberta Pecha (Vy Jste Město) nedávno napsal, že předchozí vedení pro novou školu nic neudělalo. Exstarosta Vlastimil Picek (Podpora občanů) označil jeho tvrzení za nepravdivé.

Starosta Pecha před koncem roku na svém facebookovém profilu komentoval aktuální dění ve městě. Mimo jiné se dotkl také tématu školství.

„Po návštěvě Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy jsem byl zklamán tím, že předchozí vedení města neučinilo vůbec nic pro stavbu nové základní školy. Tím nic, myslím opravdu nic. MŠMT neeviduje vůbec žádný požadavek města na stavbu,“ posteskl si starosta.

Picek ve vyjádření pro Aktuálně z Brandýska označil toto tvrzení jako „zavádějící a nepravdivé.“ Úřad pod jeho vedením pracoval na výstavbě svazkové školy s okolními obcemi.

„Bohužel Dobrovolný svazek obcí (DSO) jsme nestihli založit z důvodů rozdílných názorů obcí na podmínky založení DSO.  Naše úsilí o výstavbu školy je také uvedeno v akčním plánu místně příslušné MAS. Osobně jsem jednal na téma výstavby ZŠ, a to opakovaně na MŠMT (již v rámci MAP I) a dokonce i jako místopředseda SMO s panem ministrem Gazdíkem,“ sdělil bývalý starosta Picek.

Jednal dle svých slov také s hejtmankou Petrou Peckovou, která dle něj byla znepokojena penězi, které vyčlenilo ministerstvo na stavbu školy pro celou ČR. Nestačily by ani na jednu školu.

Robert Pecha si také postěžoval, že neexistuje ani studie na výstavbu školy. „Kdyby za ty roky, kdy předchozí vedení tvrdilo, že dělá co může, alespoň zajistilo studii školy, měli bychom pro její stavbu peníze již blokované,“ řekl.

Studii předchozí vedení neobjednávalo kvůli penězům. „Studie či projektovou dokumentaci, jsem zcela záměrně neobjednával z důvodu, že nebyl založen DSO a nechtěl jsem nést finanční zátěž v rámci rozpočtu města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav a jeho občanů,“ podotkl Picek.

Picek se rovněž pozastavil nad tím, že starosta hodnotí předchozí vedení, když seděl v zastupitelstvu a byl na toto téma informován. Pecha chce nyní studii udělat co nejrychleji, aby byly peníze zablokované a k dispozici.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments