Čtvrtek, 30 května, 2024
NewsZprávy

Město usiluje o školu v Dřevčicích. Ti chtějí fotbalové hřiště

Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav usiluje o výstavbu školy ve Dřevčicích, na zasedáním zastupitelstva to ve středu řekl starosta Vlastimil Picek. Na vybraném pozemku však občané obce chtějí spíše hřiště. Město ale počítá se stavbou školy ve Staré Boleslavi.

„Dostali jsme návrh od starostky Dřevčic, že by dala k dispozici poměrně velký prostor pro vybudování svazkové školy. Na posledním jednání ale informaci odvolala, protože dřevtíčtí chtějí mít fotbalové hřiště,“ řekl na zasedání zastupitelstva Picek.

Jak dále zdůraznil, město se myšlenky školy v Dřevčicích, která by byla lehce dostupná z Vrábí, nechce vzdát, a proto na čtvrteční zasedání zastupitelstva Dřevčic vyrazí místostarosta Petr Soukup a bude se zastupiteli jednat, zdali nezmění názor.

Starosta dále připomněl, že město chce jít do dobrovolné svazku obcí. Škola by měla být postavena ve Staré Boleslavi u ulice Třebízského, kde má město větší pozemek.  Kapacita školy má být 1 100 žáků a má mít veškeré příslušenství. Pakliže se městu podaří získat dotace, výstavba školy by měla být zahájena v roce 2024. Náklady jsou vypočítány na 1,5 miliardy korun.

Místostarosta Hynek Homolka v této souvislosti doplnil detaily k výstavbě sídliště Mariánská cesta, kdysi Sedmikráskov. Podle něj se bude stavět ve dvou etapách, první domy budou kolaudovány v roce 2023. „K nárustu počtu obyvatel se na to musíme podívat komplexněji. Většina externalit, které zde zažíváme, pocházejí z okolních obcí, které rostou násobným tempem oproti našemu městu. Jeden statistický údaj – ve městě máme tři školy z toho jedna celá škola je plná přespolních,“ vysvětlil Homolka.

Přidat na Seznam.cz