Úterý, 5 března, 2024
DopravaNews

P+R parkovací dům je od března zdarma

P+R parkovací dům v Brandýse nad Labem je od 1. března zdarma. Akce bude platit do konce roku a má za cíl přilákat nové zájemce o parkování.

O rozhodnutí města informovala páteční MF Dnes, která citovala místostarostu města Patricka Zandla. Ten uvedl, že po skončení akce by se za parkování opět platilo. Kolik? To chce vedení města zjistit pomocí dotazníkového šetření.

MF Dnes také zjistila, že loni parkovací dům do kasy přinesl 160 tisíc korun. Mluvčí radnice Kateřina Stránská pak dodala, že krátkodobé stání vybralo 30 tisíc korun a předplacené parkovací karty 130 tisíc korun. Jenže měsíčně stojí provoz domu 100 tisíc korun.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Radnice už nějaký čas hledá cestu do parkovacího domu, aby to měli lidé co nejkratší. Podle místostarosty by nejlepší cesta do parkovacího domu byla kolem hal po příjezdové cestě, jenže pozemky tam vlastní 100 lidí.

Další cestou by mohla být pěšina kolem hasičárny a garážemi, která by vedle svahem. Lidé by ovšem chodili stranou poměrně tmavými místy.

Stavba stála 140,3 milionu korun, město na stavbu získalo dotaci z EU ve výši 100 milionů korun. Kapacita parkovacího domu je 316 míst. Minulé pondělí odpoledne parkovalo v přízemí šest aut.

Budete parkovat v P+R zdarma?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments