Úterý, 18 června, 2024
NewsZprávy

Psy nelze škatulkovat podle barvy nebo pohlaví, upozornilo Brandýs ministerstvo

Ministerstvu vnitra se nelíbila brandýská vyhláška o místním poplatku za psa. Chtělo, aby z ní zmizely údaje o psovi – jméno, barva nebo třeba pohlaví.

Projednávání vyhlášky bylo na programu čtvrtečního zasedání rady města. Místostarosta Patrick Zandl uvedl:

„Ministerstvo nás upozornilo, že je z vyhlášky potřeba vypustit údaje o jméně, barvě, pohlaví a rase psa. Po krátké debatě, kdy se rada pokoušela smysl této úpravy dešifrovat, jsme se usnesli na tom, že u psů, stejně jako u lidí, nám nezáleží na barvě pleti, nebo alespoň ne v textu naší vyhlášky.“

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

A tak radní rozhodli text vypustit, aby ministerští úředníci byli spokojeni. V závěru své krátké zprávy ještě upozornil, že psi v našem městě nebudou diskriminováni. Brandýs-Boleslav je podle něj otevřen i psů, kteří si myslí, že jsou kočky. Platit poplatek ale stejně musí.

Na vyhlášky, které platí v Brandýse-Boleslavi se můžete podívat například na státním webu.

Rada však měla na stole také zprávu o školství, kde bylo konstatováno, že od roku 2014 byla navýšena kapacita ZŠ o 410 míst, u mateřských škol o 245 míst a do prvních tříd bylo v září 2022 přijato 305 žáků. Důležitým údajem je také fakt, že 30 procent žáků na základních školách nemá trvalý pobyt v našem městě.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments