Pondělí, 27 května, 2024
DopravaNews

P+R parkovací dům vydělal v listopadu 3 300 korun

Nové vedení radnice hledá cesty, jak zatraktivnit parkování v P+R parkovacím domě. Hledá cesty je myšleno doslova, protože lidé ze sídliště podle místostarosty Patricka Zandla nemají kudy chodit. Za parkování dům v listopadu vydělal 3 300 korun.

Podle místostarosty by nejlepší cesta do parkovacího domu byla kolem hal po příjezdové cestě, jenže pozemky tam vlastní 100 lidí a dohoda bude složitá. Navíc by ve vyústění nebyl vchod do domu, který by se musel vysekat. Tomu zřejmě brání dotace.

Další cestou by mohla být pěšina kolem hasičárny a garážemi, která by vedle svahem. Lidé by ovšem chodili stranou poměrně tmavými místy.

Zandl také zveřejnil, kolik město vydělalo na provozu P+R parkovacího domu. „Tržby za parkování v automatech byly za listopad 3300 Kč, prodané roční parkovací karty od února mírně přes 100 000 Kč celkem. Měsíční náklady, které platíme, jsou zhruba ve stejné výši,“ konstatoval.

Další potíž řeší město kvůli osvětlení domu. Technici zkusí pozhasínat některá světla, aby se tolik nesvítilo do okolních domů. Jenže to podle Zandla není jednoduché, město se musí řídit normami a udělanými rozvody.

Stavba stála 140,3 milionu korun, město na stavbu získalo dotaci z EU ve výši 100 milionů korun. 

Přidat na Seznam.cz