Úterý, 25 června, 2024
NewsZprávy

Město mění cenu parkovného v P+R parkovacím domě

Zastupitelstvo města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav zasedalo ve středu 25. května. Program byl bohatý a zastupitelé hlasovali celkem o 20 bodech. Město jednání zveřejnilo v několika bodech. Mimo jiné se změnila cena parkovného na 20 Kč za 12 hodin parkování.

• Jedním z hlavních témat byly prioritní investiční akce: intenzifikace a zkapacitnění ČOV a dostavba tělocvičny při ZŠ Palachova. Kvůli současným cenám ve stavebnictví se nabídková cena u obou zakázek zvýšila (v souhrnu nyní cena obou zakázek přesahuje půl miliardy korun). Zastupitelé rozhodli o realizaci obou dvou projektů a schválili způsob jejich financování, který bude kombinací přislíbených dotací, vlastních zdrojů města, příspěvků developerů a revolvingového úvěru od KB. Vyhradili si také pravomoc průběžně rozhodovat o čerpání zmíněného úvěru.

• Druhým velmi sledovaným bodem včerejšího jednání bylo schvalování plánovací smlouvy developerského projektu „Proboštská louka“ v lokalitě U Jatek ve Staré Boleslavi. Zastupitelé svým hlasováním předloženou plánovací smlouvu zamítli.

Zástupci developerského projektu Proboštská louka chtěli od zastupitelů zelenou. Neuspěli

• Zastupitelé se také zabývali problematikou zápisové turistiky (účelové přehlašování dětí kvůli jejich umístění v ZŠ). Projednali možnosti, jak tuto situaci řešit. Shodli se na tom, že bez změny legislativy jednoznačné účinné východisko není. Souhlasili ale se zpracováním právního stanoviska, které by mohlo pomoci nalézt alespoň dílčí řešení.

• Členové Rady města zastupitele informovali o vyhodnocení prvních měsíců provozu Domu P+R u brandýského vlakového nádraží, na jehož základě dojde od středy 1. června k úpravám ceníku. Denní a noční parkovací lístek nahradí klouzavý 12hodinový, který přijde na 20 Kč. Měsíční abonentka bude stát 700 Kč, roční pak 8400 Kč.

P+R parkovací dům vydělal za měsíc několik tisíc

• Zastupitelé byli také pro odpuštění poplatků za odpad a psy ukrajinským uprchlíkům.

• Zastupitelé schválili počet zastupitelských křesel pro nadcházející volební období 2022-2026. Shodli se na zachování stávajícího počtu 21 zastupitelů.

• Příští jednání Zastupitelstva města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav je naplánováno na středu 22. června. Naposledy se pak zastupitelé ve stávajícím složení sejdou ve středu 7. září.

Zdroj: Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Přidat na Seznam.cz