Sobota, 20 dubna, 2024
NewsZprávy

Parkovací dům není tak daleko, jak lidé říkají, myslí si místostarosta. Nová cesta je již nakreslena

Cesta do P+R parkovacího domu v Brandýse nad Labem již je naplánována a měla by vést kolem hasičské stanice. Radnice také chystá regulaci parkování. Navíc zaznamenala, že když se lidem chce, tak parkovací dům daleko nemají.

„Před dvěma týdny hlásili meteorologové krupobití a najednou byl parkovací dům plný až po střechu. Zjevně není tak daleko, jak lidé říkají a jde jen o jejich nechuť tam dojít,“ uvedl místostarosta města Patrick Zandl (Piráti).

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Architekt města Jan Bürgermeister již podle Zandla nakreslil a spočítal lepší přístup do parkovacího domu. Úprava se týká lokality kolem hasičské stanice, tunelu, parku Pampeliška a skautů. Radnice začala jednat s dotčenými stranami, ale počítá s většími zemními pracemi.

Je pro lidi ze sídliště parkovací dům daleko?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podle zveřejněné smlouvy zaplatila radnice architektovi za studii přístupu pro pěší a cyklisty do parkovacího domu a řešení stezky podél Vinořského potoka a jeho přemostění 294 tisíc korun.

Město také vyhodnocuje nabídky na dodání parkovacího generelu, který má odpovědět na to, jak se bude regulovat parkování. Jasno chce mít na podzim.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pavel Šilar
pavel Šilar
8 měsíců před

Dobrý den, mohl by mi někdo podrobněji tu novou přístupovou trasu popsat, kudy a jak by to tam mělo vést? V Brandýse žiji skoro 55 let, ale nějaký jiný příjezd, než který tam je nyní, mě nenapadá. Děkuji za vysvětlení. Děkuji předem i za zobrazení příslušné mapy

Tomáš K.
Tomáš K.
8 měsíců před
Reply to  pavel Šilar

Jedná se o lepším přístupu pro pěší a cyklisty z druhé strany, protože si místní stěžují (když zrovna nepadají kroupy), že je to moc daleko. Ne o další příjezdové cestě.