Středa, 17 dubna, 2024
TopZprávy

Vlaková trať do Brandýsa má dvě varianty. Praha ji podporuje

Vlaková trať z Prahy do Brandýsa nad Labem může vést dvěma cestami. Spojení podporuje také vedení hlavního města.

O postupu v jednáních informoval místostarosta města Patrick Zandl (Piráti) s tím, že se uskutečnila schůzka našeho města s náměstkem primátora Prahy Zdeňkem Hřibem. Ten podle něj označil projekt železnice za prioritu.

Na schůzce se projednávaly historické varianty spojení Praha – Brandýs nad Labem. Vzešly z toho dvě možné cesty. „Jedna jde z Vinoře severní stranou po staré zemské cestě a vjíždí na brandýské nádraží, druhá od Horních Počernic jihem a končí u Královic,“ sdělil místostarosta Zandl.

Obce preferují severní trasu, protože je lépe řešitelná a s možností další dopravní obslužnosti v regionu. Zvažovat se však budou obě varianty. Další kolo jednání bude se Správou železnic nebo ministerstvem dopravy.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pavel Šilar
pavel Šilar
8 měsíců před

Dobrý den, možná si pan nově uvolněný místostarosta Patrick Zandl a jeho kolega z Pirátů, náměstek Prahy pan Hřib nevšimli, že to, kde se bude nebo nebude stavět nějaká nová železniční trať, rozhoduje Ministerstvo dopravy a Správa železnic, tak to prostě je. Bez jejich posvěcení a financování nemůže vzniknout nic…….Ostatní jsou jen zbytečné řeči a sliby pro voliče…….