Pondělí, 27 května, 2024
DopravaTop

Obchvat Brandýsa: Řeší se protihluková stěna i silnice do Popovic

AKTUALIZOVÁNO 16. 11. Nečekané starosti má vedení města s realizací obchvatu Brandýsa nad Labem. Muselo prověřit, zda projekt obsahuje protihlukovou stěnu na straně k Brandýsu. Řeší také otázku, co se silnicí mezi Alejí prvňáčků a Popovicemi.

Na problém s protihlukovou zdí upozornil místostarosta města Patrick Zandl ve svém pravidelném příspěvku. Podle něj je v projektu obchvatu protihlukový val a stěna proti obci Dřevčice, ale na straně k Brandýsa se zdálo, že tam nic není.

Teda kromě tečkované čáry. „V legendě není napsáno, o co jde. Může to být trativod, svodidla, ale tím, že to není napsané v projektu, to není závazné,“ konstatoval Zandl. Byla nalezena i protihluková studie, která se stěnou počítá, ale neslučuje se s tečkovou čárou.

Město se proto dotázalo projektanta, aby se vyjádřil. Ve čtvrtek dopoledne zaslal redakci odpověď místostarosta Zandl: „Ověřili jsme, že v aktuálním projektu je skutečně protihluková stěna ve směru na Brandýs po většině trasy obchvatu mezi Zápy a kruhovým objezdem 610/Pražskou, tedy z první etapy obchvatu.“

Jak dále se silnici do Popovic?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Další myšlenky radnice směřují také na takzvané vyvolané stavby, které by se do projektu obchvatu Brandýsa nad Labem mohly zahrnout. Tou je už dosluhující silnice začínající u Hrušovského rybníka do Popovic. Podle Zandla by mohla sloužit jako pěší a cyklo propojka. Otázkou je, jak moc velký tam bude provoz aut.

Mizející zeleň?

„Rekonstrukce silnice na Popovice by se hodila v každém případě a pokud bude stavbou vyvolanou výstavbou obchvatu, zase by to znamenalo investici od investora té původní stavby. A přetnutí pěšiny z Popovic na Alej prvňáčků je podle nás závažný důvod, pokud by nebylo nahrazeno mimoúrovňovým křížením. V každém případě by ale šlo o souběh silnice podcházející mosty obchvatu a chodníku, který by umožnil i pěší přesun mezi městskými částmi,“ řekl Aktuálně z Brandýska Patrick Zandl.

Lidé v diskuzích také upozornili na mizející poslední kousky přírodního prostředí kvůli stavbě obchvatu. Jde například o zeleň u Vinořského potoka. Ten má obchvat přemostit v blízkosti stožárů vysokého napětí a snad tento krajinný prvek příliš nezasáhne.

Místostarosta v té souvislosti zmínil, že rada města bude rozhodovat o projektu Záhořské svodnice, v rámci něhož by měla pod vedením spolku Pro krajinu Středního Polabí vzniknout pěšina se stromy a tůněmi směrem na obec Brázdim. Více o projektu jsme psali zde.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments