Úterý, 18 června, 2024
NewsSpolečnost

Nová vizuální identita města se představila v plakátu plném chyb

Prezentace nové vizuální identity města Brandýs-Boleslav se příliš nepovedla. Na plakátech, které jsou nalepeny na zastávkách MHD ve městě, jsou totiž pravopisné chyby a pokulhává také stylistika.

Na nepovedený text upozornil ve čtvrtek diskutující ve facebookové skupině, kde se ihned rozjela bujará diskuze a hledání viníka ostudy města. Vzápětí se k tomu začali vyjadřovat představitelé města. Starosta města Robert Pecha (Vy Jste Město) uvedl, že došlo k chybě při tisku, kdy se použila verze před korekturou.

K chybě se následně přiznal místostarosta Patrick Zandl (Piráti): „Omlouvám se, je to moje chyba. Poslal jsem do tisku starou verzi místo finálně zkorigované,“ napsal.

Obsáhlejší vyjádření pak poskytl tiskový mluvčí města Matouš Králík (Piráti):

„Vysvětlení je dost jednoduché. Přišly grafické materiály, udělali jsme textovou korekci, grafik zapracoval korekturu a poslal druhou verzi, ale do tisku se dostala verze 1 – tedy ta před korekturou. Je to samozřejmě chyba. Není to tak, že aktuální verze, která se bohužel dostala do tisku je ta správná. Je tomu přesně naopak,“ uvedl.

A pokračoval: „Chtěli jsme, aby nová identita napříč městem visela skrze slavnosti, kdy městem proudí více lidí. Aby byla na očích, aby byla vidět. Bohužel to dopadlo takto – tedy gramatickými chybami, které očividně drásají a nedají spát půlce města. Jak už tomu bývá, kdykoliv se cokoliv neudělá na 110 %. Slibuji, že si příště dáme ještě větší pozor.“

Aktuálně z Brandýska tiskového mluvčí kontaktovalo s dalšími dotazy ohledně autora textu. Odpověď obdrželo v pondělí.

Oznámkujte novou vizuální podobu (jako ve škole)

Nahrávání ... Nahrávání ...

Naše redakce požádala o vyjádření k textu spisovatele Martina Pitra, který v něm našel šest pravopisných chyb a autorovi by dal známku 3 mínus. „Tento text se příliš nepovedl, spousta chyb, vychýlených větných vazeb a dalších nesmyslů, což ve finále rozhodně nedělá dobré jméno Brandýsu nad Labem-Staré Boleslavi,“ podotkl Martin Pitro.

Nabídl také svou vlastní verzi textu, která by plakát mohla zdobit:

Nové logo města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav se snaží ctít historii, ale zároveň být aktuální a moderní. Proto nadále využívá městský znak v kombinaci s písmenem „B“. To symbolizuje dvě města spojená v jedno souměstí, v němž se prolíná dávná minulost se současností. Barevnost se inspiruje městským znakem a je doplněná béžovou a hnědou barvou, které obě zajišťují decentní rovinu celého loga. Slogan „Držíme spolu…“ pak vyzývá k dobrým vztahům mezi občany. Pro město byl vytvořen jedinečný styl písma, jež navazuje právě na písmeno „B“. Zajímavé ztvárnění tak nechává vyniknout Brandýsu nad Labem-Staré Boleslavi coby místu pro spokojený život jeho obyvatel.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments