Sobota, 20 dubna, 2024
NewsSpolečnost

Známe autora chybného textu nové vizuální identity. Byl zaveden kontrolní systém

Po několika dnech je znám autor textu nové vizuální identity města Brandýs-Boleslav, ve kterém bylo několik pravopisných chyb. Server Aktuálně z Brandýska se na detaily zeptal tiskového mluvčího města Matouše Králíka (Piráti).

Kdo je autor původní chybné verze?

Autorem těchto původní textů je samotný autor návrhu – tedy Vojtěch Kollert. Nutno dodat, že od něj nebylo samozřejmě očekávané, že pošle na první dobrou správnou verzi. Proto jsme ihned návrh poslali na korekci, která byla z jeho strany obratem zapracována a poslal V2. Bohužel to už v tisku visela díky komunikačnímu šumu V1.

Bude z toho vyvozena nějaká odpovědnost?

Nebudeme nikoho bičovat ani pranýřovat. Myslím, že se zaprvé shodneme na tom, že dotyčný dostal již „solidní bídu“ skrze sociální sítě a zadruhé na popud této chyby a všech navazujících událostí vznikl nový proces, který těmto situacím v budoucnu předejde. Tudíž místo stresu, který již stejně vykonala veřejnost, jsme se rozhodli zavést nový kontrolní proces a tím celou situaci uzavřít.

Budou plakáty vyhotoveny znova?

Nebudou. Necháme venku ještě viset ty, které neobsahují gramatické chyby, a po měsíci budou dle plánu staženy.

Kdo zaplatí ty původní? 

Tisk včetně vylepení je již uhrazen z rozpočtu města.

Spisovatel nabídl vlastní verzi textu

Na nepovedený text upozornil ve čtvrtek diskutující ve facebookové skupině, kde se ihned rozjela bujará diskuze a hledání viníka ostudy města. K chybě se následně přiznal místostarosta Patrick Zandl (Piráti): „Omlouvám se, je to moje chyba. Poslal jsem do tisku starou verzi místo finálně zkorigované,“ napsal.

Naše redakce požádala o vyjádření k textu spisovatele Martina Pitra, který v něm našel šest pravopisných chyb a autorovi by dal známku 3 mínus. „Tento text se příliš nepovedl, spousta chyb, vychýlených větných vazeb a dalších nesmyslů, což ve finále rozhodně nedělá dobré jméno Brandýsu nad Labem-Staré Boleslavi,“ podotkl Martin Pitro.

Nabídl také svou vlastní verzi textu, která by plakát mohla zdobit:

Nové logo města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav se snaží ctít historii, ale zároveň být aktuální a moderní. Proto nadále využívá městský znak v kombinaci s písmenem „B“. To symbolizuje dvě města spojená v jedno souměstí, v němž se prolíná dávná minulost se současností. Barevnost se inspiruje městským znakem a je doplněná béžovou a hnědou barvou, které obě zajišťují decentní rovinu celého loga. Slogan „Držíme spolu…“ pak vyzývá k dobrým vztahům mezi občany. Pro město byl vytvořen jedinečný styl písma, jež navazuje právě na písmeno „B“. Zajímavé ztvárnění tak nechává vyniknout Brandýsu nad Labem-Staré Boleslavi coby místu pro spokojený život jeho obyvatel.

Oznámkujte novou vizuální podobu (jako ve škole)

Nahrávání ... Nahrávání ...
Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments