Úterý, 25 června, 2024
KulturaNews

Město má novou vizuální podobu. Jak se vám líbí?

Porota minulý týden vybrala vítězný návrh nové vizuální podoby města. Zvítězil návrh Vojtěcha Kollerta, jehož práce oslovila všechny členy poroty. Za vítězství mu příslušní honorář ve výši 200 tisíc korun.

Město vítězný návrh představilo v pondělí na své facebookové stránce, kde k tomu připojilo i krátké odůvodnění. Podle poroty návrh respektuje bohatou historii města tím, že zachovává plný název města s použitím městského znaku pro formálnější grafiku. Zároveň ale nabízí možnost využít i zkrácený a úderný název „Brandýs Boleslav“.

Oznámkujte novou vizuální podobu (jako ve škole)

Nahrávání ... Nahrávání ...

„Identita se odráží od erbové symboliky a od zámeckých a kostelních křížových kleneb, což zdůrazňuje spojení mezi městem a jeho historií. Oba oblouky písmene B jsou stejně velké, což symbolizuje dva prvky tvořící jedno písmeno, reprezentující jedno město. Moderní i konzervativní přístup: Nová identita otevírá možnosti pro velmi moderní, ale i konzervativní použití zároveň,“ uvedlo město.

Autor ale překvapil porotu také tím, že navrhl vlastní typ písma Uttara Grotesk. Radnice si od toho slibuje, že identita tak bude jedinečná. Město nyní čeká tvorba grafického manuálu.

Někteří lidé by však rádi viděli i ostatních 69 návrhů. Radní Pavel Veselý na to reagoval slovy, že i on by je rád zveřejnil, ale musí to posvětit právníci na autorské právo a veřejnou soutěž.

Vítěz soutěže obdrží licenci na celý rozsah zakázky a tvorby brand manuálu ve výši 200 000 Kč. Skicovné pro 2. až 5. místo je 10 000 Kč.

Foto: Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments