Úterý, 18 června, 2024
NewsSpolečnost

Brandýské hasiče navštívily stovky lidí. Vyzkoušet mohly otočení auta na střechu

Za krásného slunného počasí přivítali hasiči v Brandýse nad Labem nejen obyvatele města na dni otevřených dveří. Vedle tradičních ukázek si návštěvníci mohli vyzkoušet automobilové trenažery.

Vrata hasičské stanice se otevřela v jednu hodinu odpoledne. Technika, hasiči, občerstvení i automobilové trenažery již byly připraveny na nával zájemců, kteří se přišli seznámit s hasičským řemeslem. Děti se mohly například svézt na laně nebo si spolu s rodiči vyzkoušet nepřímou masáž srdce na figurínách.

K vidění toho kromě hasičských aut, veterána, člunu nebo čtyřkolky a rychlého zásahového automobilu bylo mnohem víc. Hasiči předvedli vyprošťování z havarovaného auta, hasili hořící pánev nebo absolvovali výjezd.

Trhákem však byly dva trenažery. Na jednom mohli lidé vyzkoušet náraz v rychlosti 30 km/h, druhý simuloval převrácení auta přes střechu při nehodě. Malinko to připomínalo kolotoč, akorát, že jste museli pořádně připoutat a držet se volantu jako v autoškole. Pak následovalo dvojité přetočení přes střechu a nakonec jste zůstali viset vzhůru nohama. Bezpečnostní pás se citelně zařízl, ale ze sedačky se nepohnete.  Úkol zněl jasně – dostat se ven. Nejprve zapřít nohama o střechu, až pak si odepnout pás a hurá ven.

Hasiči pro návštěvníky připravili také pivo, klobásy a především domácí perník, štrúdl a jiné dobroty. K dispozici byla káva, víno a dobrá muzika.

„Akci navštívilo podle odhadů cca necelých 2000 lidi. Bylo úžasné, že přišlo tolik lidí a je to pro nás odměnou. Počasí bylo krásné a všechny připravené ukázky proběhly, tak, jak jsme chtěli. Děkujeme všem, kteří přišli, a tím vlastně podpořili náš sbor i jednotku,“ řekl Aktuálně z Brandýska velitel hasičů Jaroslav Dušek.

A důležitá prosba na závěr. Hasiči bojují o titul Dobrovolní hasiči roku a pomoci k vítězství může každý. Stačí hlasovat pro jednotku na této webové stránce.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments