Pátek, 19 dubna, 2024
NewsSpolečnost

Hasiči z Brandýsa mají titul na dosah. Zatím 3. místo. Hlasujte

AKTUALIZOVÁNO 30.9.: Hasiči Brandýs nad Labem bojují o titul dobrovolná jednotka středních Čech za letošní zásah u požáru v Čelákovicích. Pomoci k výhře jim může každý, až do října probíhá hlasování.

Anketa o Dobrovolné hasiče kraje běží od 6. září do 15. října a lze v ní hlasovat na webové stránce. Podle průběžných výsledků zveřejněných 30.9. jsou naši hasiči na 1. místě ve Středočeském kraji a na 3. místě v ČR.

JSDH Brandýs nad Labem k požáru truhlárny v Čelákovicích vyjela 13. března. Hala byla celá v plamenech a byl vyhlášen zvláštní stupeň poplachu. Požár zasáhl především hlavní výrobní halu o půdorysu 20×50 metrů, která byla zasažena v plném rozsahu. Škoda byla vyčíslena na několik milionů. Případem se pak zabývali také celníci pro možný daňový únik.

„Jednotka dorazila na místo jako třetí v pořadí s CAS 30 a také AP 22. Další část jednotky po celou dobu zásahu držela pohotovost na vlastní zbrojnici, během níž řešili další tři mimořádné události – dvě technické pomoci a jednu dopravní nehodu,“ uvedli brandýští hasiči do popisu v anketě.

Hasiči však doplnili zároveň detailní rozbor zásahu:

Po příjezdu na místo z rozkazu VZ jednotka prováděla doplňování vody do CAS JSDH Čelákovice. Další člen jednotky byl určen na hašení jedním C proudem od JSDH Čelákovice v levé části budovy v dýchací technice. AP22 byla mezitím na místě ponechána v záloze. Jednotka byla dále pověřena zřídit čerpací stanoviště v ulici Sokolská a následně velitel jednotky řídil kyvadlovou dopravu vody na místo zásahu. Vzhledem k tomu, že čerpací stanoviště nebylo v jedné chvíli dostačující, došlo ke zřízení záložního čerpací stanoviště v ulici Na Stráni. V ranních hodinách došlo ke zřízení dalšího bojového úseku.

Na tomto úseku členové jednotky provedli přípravu dvou C proudů od JSDH Jirny. Jeden proud byl veden na střechu v čelní části budovy a druhý po násilném vstupu do budovy pomocí motorové rozbrušovací pily v jejím přízemí. Zde členové nejdříve provedli průzkum pomocí termokamery a následně ochlazovali dveře a prostupy ve střešní konstrukci. Následně byly dveře odstraněny a členové jednotky mohli provádět za využití dýchací techniky hasební práce uvnitř budovy. Po snížení intenzity požáru bylo zřízeno dopravní vedení s rozdělovačem a navýšení počtu C proudů na tři.

Hasební práce pokračovaly dále najednou ve všech třech místnostech. Na střeše byl také nasazen D program. Ve 12:00hod byla provedena první redukce jednotek a AP22 byla odeslána zpět na základnu. I nadále byli prováděny dohašovací práce. Ve 14:00 hodin, po další redukci jednotek byla jednotka odeslána zpět na základnu.

Foto: HZS Středočeského kraje, Aktuálně z Brandýska

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments