Sobota, 20 dubna, 2024
TopZprávy

Město má nového mluvčího a právníka. Trafika, upozornila opozice

Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav má nového tiskového mluvčího Matouše Králíka. Na starost dostal hned tři městské záležitosti. Opozici se však personální změna nelíbí.

Matouš Králík (Piráti) byl spolu s dalšími novými tvářemi představen v únorových Městských listech: „Na zkrácený úvazek se nám podařilo získat experta na slovo vzatého, Matouše Králíka. Matouš má bohaté zkušenosti nejen v mediální oblasti, ale zároveň bude výraznou posilou i pro správu sociálních sítí města,“ napsal starosta Roberta Pecha (Vy Jste Město). Králík na sebe před volbami, kde kandidoval z 10. místa, upozornil například videem z piaristické koleje.

Tým bude tvořit s dosavadní šéfredaktorkou Městských listů a pracovnicí vnějších vztahů Kateřinou Stránskou. O jeho pracovních povinnostech se rozepsal místostarosta města Patrick Zandl (Piráti).

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

„Měl by zlepšit komunikaci radnice, ani ne tak k novinářům (tam máte to označení tiskový mluvčí), ale hlavně k vlastním občanům. Za prvé si potrénujeme komunikaci na dražbě auto vraků. Rád bych, aby se alespoň zaplatily náklady, potřebujeme si vyzkoušet, jak to “odkomunikovat”, čili jak na akci pozvat správné lidi, kteří budou přihazovat,“ naznačil Zandl.

Králík by se měl podle něj věnovat také tématu březnových Městských listů na téma odpad a třídění a komunikovat má také v představiteli SVJ na sídlišti. Za třetí bude chystat debatu s občany nad budoucností Slunečních lázní.

Zaměstnání člena pirátské strany však nenechalo klidnou opozici, která obsazení označila za trafiku. Petr Soukup (Naše dvojměstí) si v Městských listech postěžoval, že radnice bude platit 30 tisíc korun měsíčně, které by šly investovat lépe. Pecha však dodal, že nový mluvčí bude placen podle odpracované doby hodinovou sazbou.

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Další novou tváří je advokát Filip Vaněk, který do své agendy převzal některé úkoly, které byly řešeny externími právníky. Tvoří tým spolu a právničkou města Kamilou Janáčkovou. „Jen za poslední dva měsíce se městu díky této změně podařilo ušetřit na právním dohledu plnění smluv o dílo i plánovacích smluv s developery. Jedná se o částky v milionech korun. Díky kvalitnímu právnímu týmu se daří rychle postupovat ve věcech, které nás ve městě dlouhodobě trápily,“ napsal v Městských listech starosta Roberta Pecha.

Oponoval mu však zastupitel Soukup, podle kterého byl Vaněk vybrán bez poptávkového či výběrového řízení. Město za jeho služby dle Soukupa bude platit 48 tisíc korun měsíčně. Také Vaněk kandidoval do podzimních komunálních voleb za uskupení Vy Jste Město, a to na 4. pozici. Do zastupitelstva se však nedostal.

Personální řady doplnil také nový vedoucí stavebního odboru Pavel Janků, který nahradil dosavadní šéfku Evu Špačkovou, jež odešla po kauze developera na Zápské a natáčením České televize.

Poslední střídání se odehrálo na postu odboru školství, kde Alexandru Vokurkovou vystřídala Jana Sládková Filipčíková.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments