Sobota, 20 dubna, 2024
DopravaTop

Neodjetí spoje? Dopravci si začali půjčovat řidiče

Neodjetí spoje nebo deset i patnáct minut zpoždění na autobusových linkách není nic překvapivého nejen pro naše město. Kraj i dopravci tvrdí, že je málo řidičů a zvyšuje se počet nemocných. Dopravci si nyní mají možnost „půjčovat“ řidiče.

Informace k nedostatku řidičů přinesly říjnové Městské listy, kde se mimo jiné vyjádřil náměstek hejtmanky pro oblast veřejné dopravy Petr Borecký. Ten tvrdí, že výpadky řidičů kraj s dopravci řeší.

„Nelze vyloučit, že v jednotlivých případech může dojít k neočekávanému výpadku spojů, který může vyplývat z pozitivních záchytů při příchodu na pracoviště. V takovém případě je snahou, aby cestující mohli za zrušené spoje využít náhradní spojení prostřednictvím ostatních linek,“ vysvětlil Borecký.

Žena okradla na náměstí v Brandýse muže sedícího na lavičce

Provizorní řešení situace představil ředitel Integrované dopravy Středočeského kraje (IDSK) Zdeněk Šponar:

„Otevřela se možnost navýšit personál o cca 50 řidičů z řad malých dopravců, které si mohou smluvní dopravci najímat na zajištění svých výkonů. I nadále však pokračují další jednání, která by i přes nelehkou situaci na pracovním trhu umožnila další řešení pro stabilizaci systému PID,“ konstatoval ředitel dopravců.

Dopravci vybízí cestující ke sledování kanálů sociálních sítí, kde se včas mohou dozvědět, že nějaký spoj nejede. Instalují se na některých místech kraje také cedule na zastávkách, kde je umístěn návod na získání on- -line informací o aktuálním provozu.

Přidat na Seznam.cz