Čtvrtek, 30 května, 2024
ČelákoviceDopravaNews

Stavba parkovacího domu v Čelákovicích je samé překvapení

Parkovací dům u nádraží v Čelákovicích sice ještě neroste do výšky, ale to se brzy změní. Stavba však přináší jedno překvapení za druhým.

Starosta Čelákovic Josef Pátek v pondělí uvedl, že pro dům se momentálně vyrábějí ocelové nosníky a betonáž v závodě. „Navážení nosníků na stavbu začne na konci měsíce října a začne stavba nosné konstrukce. V podstatě se to bude skládat jako Lego,“ konstatoval Pátek.

Lípa u nádraží v Čelákovicích padla. Stála na utajeném septiku

Horší je to s přednádražním prostorem, který ukrýval zmíněná překvapení. Šlo o starou žumpu, kanalizační potrubí, vodovod či kabely. Potíž byla v tom, že se musel najít majitel, řešení a někdo, kdo vše zaplatí. Pomáhala také Správa železnic.

„Aktuálně se čeká na cenovou nabídku zhotovitele na rekonstrukci kanalizace splaškové a dešťové a na rekonstrukci přípojky vody k nádražní budově, cenovou nabídku musí schválit Správa železnic, pak zhotovitel provede a stavba v přednádražním prostoru může pokračovat,“ pokračoval starosta.

Prostor před nádražím by měl být hotov na přelomu listopadu a prosince. Oprava rozšíření ulice Masarykova proběhne na konci října v termínech, kdy se bude asfaltovat ulice Bratří Čapků.

Foto: Město Čelákovice

Přidat na Seznam.cz