Pátek, 19 dubna, 2024
SpolečnostTop

Město expanduje na internet a mění Městské listy

Rada města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav tento týden provedla změny ve svém periodiku Městské listy. Změnila jim status, protože chce více komunikovat na internetu. Do redakční rady se dostal také Matouš Králík (Piráti).

„Byl předložen nový statut Redakční rady sdělovacích prostředků města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Ta nahrazuje dosavadní Redakční radu Městských listů a nově reflektuje rozšířenou komunikaci města i do jiných sdělovacích kanálů, především na internet,“ uvedl za radu místostarosta Patrick Zandl (Piráti).

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Městským listům bude šéfovat dlouholetá mluvčí radnice Kateřina Stránská. V redakční radě Městských listů rezignoval Petr Kváča a místo něj byl jmenován právě Matouš Králík, který byl nedávno přibrán do mediálního týmu města.

Redakční rada však přišla o další člena, protože v únoru zemřel Jaroslav Vykoukal nominovaný za Podporu občanů. Hnutí má nyní vybrat dalšího kandidáta.

Facebookový profil města navíc bude mít nově přístup do největší facebookové skupiny Brandýs nad Labem – Stará Boleslav – o čem se mluví, kde chce odbor komunikace reagovat na příspěvky občanů. Starosta Robert Pecha (Vy Jste Město) navíc oznámil, že komunikovat bude právě v této skupině a žádné jiné. Opozice mu však vytkla, že někteří zastupitelé tam nemají přístup, jelikož byli vyhozeni předchozími správci.

Rada se však zabývala také jinými záležitostmi, například dešťovou vodou. Město totiž chce vybudovat akumulaci vody v Panské zahradě, která zároveň pomůže se závlahou zahrady.  „Vypracování projektové dokumentace se chopí společnost Projekt ISA za celkovou cenu mírně přes 1 milion Kč bez DPH. Hospodaření s vodou je pro nás důležité, toto je jeden z kroků, jak chceme vodu zadržovat v krajině,“ podotkl Zandl.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments