Úterý, 25 června, 2024
ČelákoviceKrimiNews

V Čelákovicích hořela hala se dřevem. Vyhlášen byl třetí stupeň poplachu

Jednadvacet jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru haly v Čelákovicích u nádraží. Byl vyhlášen třetí stupeň poplachu. Kolem desáté hodiny byla nahlášena lokalizace požáru.

Poplach byl hasičům vyhlášen už v pondělí po druhé hodině ráno. Hořela hala na zpracování dřeva v areálu firmy Zavek. Zasahovalo tam 9 profesionálních jednotek a 12 dobrovolných. Zasahovala tam také jednotka z Brandýsa nad Labem, Jenštejna, Lysé nad Labem, Šestajovic nebo Jiren či Záp. Jeden dobrovolný hasič byl při zásahu zraněn.

Aby vám neunikly zajímavosti a aktuální informace, staňte se prosím fanoušky naší stránky na Facebooku nebo Instagramu a budete v obraze.

„Celkem je na místě 105 hasičů. Probíhá ochlazování přilehlých objektů a hasební zásah zvenčí objektu za pomoci výškových technik a speciální hasicího zařízení zvaného Cobra,“ uvedli středočeští hasiči. Ti mají na místě také speciální techniku ze Záchranného útvaru Zbiroh. U požáru jsou také policisté, strážníci i celní správa.

Starosta Čelákovic Josef Pátek ráno uvedl, že lidé nemají větrat a mají omezit pohyb venku. V Čelákovicích projíždí také mobilní stanice na měření škodlivin v ovzduší. Kouř však není podle starosty v celém městě. Kvůli hasičské technice byla uzavřena ulice Masarykova. „Pro zajímavost, na likvidaci požáru bylo spotřebováno tolik vody, jako spotřebuje celé Město Čelákovice za 2 dny,“ uvedl starosta.

Pražská integrovaná doprava uvedla, že zastávky linky 655 Čelákovice, Žel. st. a Čelákovice, Záluží, cihelna jsou zrušeny. Linky 443 a 662 budou ukončeny/výchozí ze zastávky Čelákovice, nám. Zastávka Čelákovice, Toušeňská je zrušena.

Foto: HZS Středočeského kraje

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments