Sobota, 20 dubna, 2024
NewsSpolečnost

Kruhový objezd v Boleslavi zval k posezení. Zdobil ho prostřený stůl

Kruhový objezd ve Staré Boleslavi se stal opět terčem vtipálků. Po klavíru se tam na několik dní objevil prostřený stůl se židlemi a kanystrem. A dokonce uvázanou květinou.

Kruhový objezd zdobil červený stůl a dvě dřevěné židle s polstrováním. Na stole byly talíře a příbor, který byl připevněný hřebíky, aby neuletěl. Uprostřed byl kanystr na benzin, na nímž je připevněný nůž. Kanystr byl přichycený šrouby a v otvoru byla kytice z natrhaných rostlin. Kdo instalaci vytvořil, není stejně jako v případu klavíru, jasné. Možná tím chtěl dotyčný naznačit, že betonový kruhový objezd je fádní a nudný.

Po několika dnech instalace zmizela. Zřejmě ji odstranil její tvůrce, nebo zástupci kraje, kteří kruhový objezd spravují.

Klavír se na kruhovém objezdu ve Staré Boleslavi objevil před Svatováclavskými slavnostmi. V místní facebookové skupině šlo o velký trhák, kdy se lidé radovali, že je lepší než kamenná plocha, že je to náhrada za stíhačku a jiní se těšili, že na něj někdo zahraje. Na pianu bylo uvedeno A. Petrof Schüler der k.k. Hof Forte Piano Fabrik.

Redakce zjišťovala, kam klavír asi po dvou dnech zmizel. Město uvedlo, že jejich pracovníci s hudebním nástrojem nijak nemanipulovali, protože kruhový objezd patří kraji. Ten však o jeho zmizení také nic neví.

„Dle vyjádření Krajské správy a údržby silnic byl klavír odstraněn neznámou osobou rychle záhy (pravděpodobně majitelem), a proto KSÚS do situace zasahovat nemusela,“ uvedla tehdy mluvčí Středočeského kraje Simona Ježková.

  • Kruhový objezd zdobí prostřený stůl
  • Klavír ve Staré Boleslavi

Kruhový objezd ve Staré Boleslavi byl otevřen loni v srpnu a stál 40 milionů korun. V naší anketě se lidé shodli, že měl mít více zeleně, což prý ale není možné, protože jde o oficiální objízdnou trasu pro nadměrný náklad. V květnu byl otevřen také obchvat Staré Boleslavi po několikaměsíčním zpoždění. Obchvat vyšel asi na 84,5 milionů korun.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments