Čtvrtek, 30 listopadu, 2023
DopravaNews

Silničáři ohlásili otevření kruhového objezdu ve Staré Boleslavi

Silničáři otevřeli nový kruhový objezd ve Staré Boleslavi. Hotové je napojení na obchvat, který by měl fungoval od konce roku.

„Okružní křižovatku ve Staré Boleslavi, která bude součástí právě vznikajícího obchvatu, jsme dnes uvedli do předčasného užívání. Náklady na její výstavbu činí přes 40 miliónů korun,“ pochlubili se v pondělí silničáři na facebookové stránce.

Co říkáte na nový kruhový objezd?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Oproti jiným kruhovým objezdům ve městě je ten u Jaselských kasáren celý pokryt dlažbou, chybí jakýkoliv kousek zeleně. Kruhový objezd u Tesca je zatravněný, kruháč na Pražské je pokryt květinami a jinou vegetací, která město zdobí a nepřispívá tolik k jeho zahřívání.

Stavba u kasáren pokračuje, protože silničáři zatím nedokončili obchvat Staré Boleslavi, který zde bude napojen na kruhový objezd. Obchvat se začal stavět loni a měl by vyjít na 84,5 milionů korun, město zaplatilo 3,7 milionu korun. Silnice, která odvede dopravu od dálnice D10 k silnici II/331 do Mělníka, má měřit tři kilometry. Součástí budou také tři křižovatky. V ulici Třebízského bude křižovatka světelná. Obchvat Staré Boleslavi by měl být hotový v prosinci 2022.

Přidat na Seznam.cz