Úterý, 18 června, 2024
NewsSpolečnost

Kam zmizel klavír z kruhového objezdu? Vzal ho neznámý člověk

Jak rychle se klavír na kruhovém objezdu ve Staré Boleslavi objevil, tak taky rychle zmizel. A není jasné, kdo ho odstranil.

Klavír na kruhovém objezdu ve Staré Boleslavi objevil před Svatováclavskými slavnostmi. V místní facebookové skupině šlo o velký trhák, kdy se lidé radovali, že je lepší než kamenná plocha, že je to náhrada za stíhačku a jiní se těšili, že na něj někdo zahraje. Na pianu bylo uvedeno A. Petrof Schüler der k.k. Hof Forte Piano Fabrik.

Redakce Aktuálně z Brandýska se tehdy dotázala mluvčí radnice Kateřiny Stránské, jestli o něm město má nějaké informace. Neví však o nic víc než obyvatelé. Je tak záhadou, kdo ho tam dal a proč. Klavír už tam však již v pátek 29. září nebyl.

Redakce zjišťovala, kam klavír zmizel. Město uvedlo, že jejich pracovníci s hudebním nástrojem nijak nemanipulovali, protože kruhový objezd patří kraji. Ten však o jeho zmizení také nic neví.

„Dle vyjádření Krajské správy a údržby silnic byl klavír odstraněn neznámou osobou rychle záhy (pravděpodobně majitelem), a proto KSÚS do situace zasahovat nemusela,“ uvedla mluvčí Středočeského kraje Simona Ježková.

  • Klavír ve Staré Boleslavi

Kruhový objezd ve Staré Boleslavi byl otevřen loni v srpnu a stál 40 milionů korun. V naší anketě se lidé shodli, že měl mít více zeleně, což prý ale není možné, protože jde o oficiální objízdnou trasu pro nadměrný náklad. V květnu byl otevřen také obchvat Staré Boleslavi po několikaměsíčním zpoždění. Obchvat vyšel asi na 84,5 milionů korun.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments