Úterý, 18 června, 2024
NewsZprávy

Kraj tlačí na trolejbusy do Brandýsa-Boleslavi. Komplikuje to přesun zastávky

Přesun autobusové zastávky u kostela sv. Václava, trolejbusové spojení s Prahou nebo plánovaná rekonstrukce centra Staré Boleslavi. I taková témata se řešila na středečním zastupitelstvu města.

V programu zastupitelstva, které bylo určeno pro dotazy veřejnosti, dostalo vedení Brandýsa-Boleslavi dotaz, co je pravdy na rekonstrukci prostoru před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie.

„Probíhá projektování oblasti na základě studie paní architektky Markéty Bahníkové. Bude tam nějaký drobný posun hlavní komunikace, aby schody nezasahovaly do komunikace. Projektuje se předláždění prostoru před kostelem, vybudování nájezdové rampy pro invalidy ke kostelu a zpracování části ulice Komenského po pravé straně kostela od vchodu. Projekt se ale nemusí shodovat se studií, mohou do toho zasáhnout inženýrské sítě,“ odpověděl starosta Robert Pecha (Vy Jste Město).

Starosta také uvedl, že probíhají projekční práce na náměstí sv. Václava, aby se tam mohla přesunout zastávka autobusů. Komplikuje to však plán trolejbusové dopravy. „Zástupce Ropidu má potíže s délkou zastávky, kterou by tam bylo možné vytvořit. Snažíme se s tím vypořádat, aby se tam zastávka vrátila,“ řekl Pecha s tím, že se tam musejí vejít případné trolejbusy.

Chcete trolejbus do Brandýsa-Boleslavi?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Podobná situace je také na opačné straně. Město navíc musí komunikovat také s památkáři, kteří mohou do rekonstrukce zasáhnout. Pecha zdůraznil, že troleje centrem Staré Boleslavi nepovedou, ale budou končit na okraji Brandýsa. Kraj podle něj velmi tlačí na trolejbusové vedení MHD z Prahy do Boleslavi kvůli podmínkám pro uhlíkovou stopu v městské dopravě. Vše je ale ve fázi studie.

„Zajímavostí je, že zřízením trolejbusové dopravy se nijak nezvýší obslužnost dopravy, protože trolejbusy jedou o něco pomaleji,“ dodal Pecha.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments