Neděle, 10 prosince, 2023
DopravaNews

Trolejbusová trať do Brandýsa nad Labem je o krok blíž

Vybudování trolejového vedení z Prahy do Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi je opět o krok blíže. Krajští radní na svém zasedání schválili společnost, která připraví projektovou dokumentaci. V budoucnu by měla pražskou stanici metra Českomoravská spojit s Brandýsem linka, kterou budou obsluhovat parciální trolejbusy.

Rozjezd trolejbusové linky 375 z Prahy do Dřevčic a Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi se opět o něco přiblížil. Po loňském rozhodnutí, že stavba prošla posouzením podle zákona o vlivu stavby na životní prostředí (EIA), přišel na řadu další důležitý úkon. Radní na svém květnovém zasedání schválili výběr firmy, která kraji vyhotoví projektovou dokumentaci a vyhodnotí záměr projektu včetně ekonomického hodnocení. 

Přihlaste se k odběru nejzajímavějších článků, který vyšly v uplynulém týdnu.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Trolejbusová linka 375 bude začínat u pražské stanice metra Českomoravská (jako současná autobusová), pokračovat bude přes Kbely do Dřevčic a dále do směr Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Zatrolejována však nebude celá trasa, ale jen 12,65 km z Prahy a 11,54 km v opačném směru. Nasazovány na ní budou parciální trolejbusy, přičemž pod „dráty“ se dobijí a v úsecích bez trolejí pojedou jen na baterii.

Chcete trolejbusovou trať do Brandýsa-Boleslavi?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Dokumentaci pro kraj připraví společnost Metroprojekt Praha. Akci pak administruje Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje. Hodnota veřejné zakázky je 24,9 milionu korun s DPH. Středočeský kraj pak bude projekční přípravu financovat poměrem 3:7 společně s hlavním městem Prahou. Zaplatí tedy cca 7,5 milionu korun, více než 17,4 milionu korun pak dodá metropole, resp. její dopravní podnik. Celá výstavba bude spolufinancována ze zdrojů EU.

Pokud vše dobře půjde, první cestující by se měli novou trolejbusovou linkou dopravovat na přelomu let 2025 a 2026.

Zdroj: Středočeský kraj

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments