Úterý, 18 června, 2024
DopravaNews

Trolejbusy do Staré Boleslavi se stávají realitou. Trať má další povolení

Trolejbusy na trati Praha – Brandýs nad Labem – Stará Boleslav jsou opět blíže k realizaci. Stavba nemusí projít posuzováním v systému EIA, který by realizaci tratě zdrželo.

Úřední rozhodnutí bylo zveřejněno minulý týden se záměrem, že elektrifikace úseku Praha – Dřevčice – Brandýs nad Labem – Stará Boleslav nepodléhá posuzování vlivu na životní prostředí podle směrnic EU. Podle serveru zdopravy.cz má stavba začít příští rok.

O prázdninách se změní jízdní řády. Linka 367 nepojede na nádraží

Trolejové vedení má kopírovat trasu linky 375, přičemž troleje budou v celkové délce 22,2 kilometrů. Na této lince budou podle plánů jezdit elektrobusy s možností dobíjení v úsecích s instalovanými trolejemi a v dobíjecích stanicích.

Troleje mají být v těchto úsecích: Jandova – Letňanská, Letňany – Vinoř, Dřevčice, Cihelna – Br. n. L.-St. Bol., Pražská (přejezd), Br. n. L.-St. Bol., Sídliště – Br. n. L.-St. Bol., Žel. st. Podrobnosti o plánové trati lze získat třeba zde.

Trolejbusy jsou trnem v oku městské části Praha 19, která to vidí jako nesystémové řešení. Obce s ní souhlasily. Plánovaná byla také trať do Kostelce nad Labem, ale některé obce ji kritizovaly, protože na svém území nechtěly troleje.

Plánovaná trať do Staré Boleslavi. Zdroj: KSÚS
Přidat na Seznam.cz