Čtvrtek, 18 dubna, 2024
KulturaNews

Infocentrum se přesune z Kočárovny do brandýského muzea

Městské informační centrum Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi se tento rok přesune z prostor Kočárovny do muzea na brandýském náměstí. Přesun vedení radnice vyjednalo s krajem. V Kočárovně by mohla být třeba recepce zámku.

O přesunu infocentra se mluví již několik týdnů. Aktuálně z Brandýska se na to zeptalo místostarosty Jana Chlebouna (ODS), který uvedl, že důvodem přesunu infocentra je, že patří do centra města. „Všude jinde postrádá svůj základní smysl a funkci,“ konstatoval Chleboun.

Středočeský kraj dle jeho slov zaplatí přebudování vstupní části muzea na moderní infocentrum, které pak město bude využívat zdarma. Na březnovém zastupitelstvu zaznělo, že muzeum by se mělo rekonstruovat přes prázdniny. Infocentrum by se pak mělo přesunout na podzim.

Kde by mělo být infocentrum?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Jenže, co dál s Kočárovnou? Podle místostarosty je na stole několik variant. Počítá se s aktivitami, které pořádá město a jeho organizace. Konají se tam semináře, výuka, výstavy a prodávají se tam suvenýry.

„Prostory bychom chtěli rozšířit o malý, kavárenský provoz, přemýšlíme o využití části prostorů pro propagaci našich partnerských měst, chtěli bychom mít v prostorách víc přednášek a besed. V jedné z variant je přesunutí recepce zámku do Kočárovny,“ vysvětlil místostarosta s tím, že v Kočárovně se i nadále budou poskytovat informace o městě.

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments