Čtvrtek, 30 května, 2024
KulturaNews

Den archeologie: Muzeum vystaví románský meč i stříbrné pražské groše

Muzeum v Brandýse nad Labem zve na každoroční Den archeologie, který se bude konat 21. 10. od 10:00 do 16:00. Tentokrát se muzeum ponese hlavně ve středověkém duchu.

Vůbec prvně bude moci veřejnost spatřit unikátní románský meč, který byl nalezen v jezeře Borek a do našeho muzea se dostal minulý rok. Meč je čerstvě po restaurování. Můžete se těšit na nová nečekaná zjištění odhalená díky pečlivé práci restaurátorů.

Kromě toho na vás čeká poklad téměř 350 kusů stříbrných pražských grošů z předhusitského období, který byl nalezen v Říčanech. Tento mincovní depot představíme vůbec poprvé v úplnosti a po očištění všech mincí.

Pro šikovné a zvídavé návštěvníky všech věkových kategorií je připraven bohatý doprovodný program: mletí mouky na středověkém mlýnku, pečení placek, hledání kovových nálezů detektorem, tkaní, výroba středověkých klobouků, mečů a hry se středověkou tématikou.

Pro milovníky historického poznání budou v nabídce komentované prohlídky výstavami Klenoty středočeského pravěku a Archeologický výzkum obchvatu Zápy, které v našem muzeu právě probíhají (v 11, 14 a 16 hodin).

Zdroj: Oblastní muzeum Praha-východ

Přidat na Seznam.cz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments